شرایط و ضوابط

ثبت سفارش در سایت مشارق به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین سایت از سوی کاربر است. و نیز در صورتی که تغییراتی در قوانین، رویه‏ ها، مراحل و تعهدات سایت در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و ثبت سفارش از سوی کاربر به معنای پذیرفتن تمامی ضوابطی است که در زمان ثبت سفارش در سایت مندرج است.

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می شود که به ثبت سفارش در فروشگاه اینترنتی کتاب مشارق اقدام نماید.

۱- کلیه سفارش‏ات ثبت شده، در اسرع وقت پردازش شده و آماده ارسال میگردد و ممکن است حسب مورد تا دو روز کاری به طول انجامد.

۲- با وجود تلاش مدیران سایت بر بروزرسانی محصولات، با توجه به گستردگی محصولات عرضه شده در سایت و عدم امکان بروزرسانی در هر لحظه، امکان بروز نبودن محصول از حیث موجودی و قیمت وجود دارد.

بنابراین کاربر می تواند بعد از ثبت سفارش در «صفحه تسویه حساب» و انتقال به درگاه بانکی، اقدام به پرداخت نکند بلکه بعد از ۲۴ ساعت به حساب کاربری خود مراجعه کرده، با کلیک بر روی گزینه «سفارشات من» در ستون سمت راست، سفارشِ ثبت شده و تغییرات احتمالیِ اعمال شده توسط مدیران سایت را مشاهده، و در صورت تمایل اقدام به پرداخت نماید.
و در صورتی که کاربر بلافاصله بعد از ثبت سفارش اقدام به پرداخت و نهایی کردن سفارش کرد، در صورت عدم امکان ارسال محصول بعد از نهایی شدن سفارش به هر دلیلی نظیر اتمام موجودی یا معیوب بودن محصول موجود، وجه آن به حساب کاربری مشتری منتقل می شود و مشتری میتواند درخواست استرداد وجه را نماید یا در سفارش‌های بعدی از آن استفاده کند.

استرداد وجه به حساب مشتریان از طریق سیستم پایا و با استفاده از شماره شبا انجام می‌شود. نام صاحب حساب با نام مشتری در سایت باید تطابق داشته باشد.

۳- کاربر با ثبت سفارش در سایت مشارق می پذیرد که در صورت وجود هر گونه خطا در درج قیمت محصولات، حق بلا اثر نمودن سفارش مشتری، برای سایت مشارق محفوظ است. و در صورت پرداخت وجه توسط مشتری، وجه دریافتی در اسرع وقت به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز و عودت می گردد.

۴- نظر به محدودیتهای قهری و طبیعی فروش از راه دور، و با وجود تلاش ما بر ارائه اطلاعات و توضیحات کامل محصولات، کاربر میبایست قبل از نهایی کردن سفارش و پرداخت وجه، نسبت به کسب هر گونه اطلاعات در مورد محصول مورد نظر (از جهت موضوع و محتوای محصول، کیفیت چاپ، صحافی، فونت و خصوصیات دیگر محصول و نیز مناسب بودن قیمت عرضه شده در سایت) اقدام کرده و نسبت به سفارش و خرید خود اطمینان حاصل کند. بر این اساس ثبت سفارش از سوی کاربر به این معناست که کاربر نسبت به خصوصیات محصول مورد سفارش و قیمت آن اطلاع کامل دارد و یا لوازم عدم اطلاع خود را میپذیرد.
همچنین فروشگاه کتاب مشارق در ارائه توضیحات محصول از منابع و مراجع اصیل و مراکز تولید محصولات استفاده می‏ کند، و نهایت تلاش خود را می کند که اطلاعات ارائه شده در سایت صحیح باشد؛ با این حال امکان اشتباه و خطا در توضیحات و اطلاعات محصول وجود دارد، بنابراین خود کاربر موظف است نسبت به خصوصیات و اوصاف محصول مورد سفارش خود، و نیز صحت یا عدم صحت توصیفات ارائه شده در سایت علم و اطلاع حاصل کند و سپس نسبت به سفارش و خرید از سایت اقدام کند.

۵- حق انصراف از سفارش برای کاربر قبل از پرداخت وجه محفوظ است. اما بعد از نهایی شدن سفارش امکان فسخ معامله و درخواست استرداد وجه وجود ندارد. به عبارت دیگر فروشگاه کتاب مشارق محصولات عرضه شده در سایت را با شرط عدم فسخ معامله (مگر در موارد معیوب بودن محصول ارسالی یا مغایر بودن آن با سفارش ثبت شده) به فروش میرساند.

۶- هنگامی که کاربر سفارش خود را در سایت مشارق ثبت می‏ کند و یا از طریق یکی از راههای ارتباطی با مدیران سایت ارتباط برقرار میکند، موافقت می ‏کند که مدیران سایت مشارق از طریق راههای ارتباطی مشخص شده مثل پست الکترونیکی، پیام کوتاه، شبکه های اجتماعی یا تماس تلفنی با کاربر ارتباط برقرار کنند. و در صورتیکه کاربر محدودیتی از جهت زمان یا طرق ارتباطی مد نظر دارد میبایست هنگام ثبت سفارش در قسمت توضیحات اعلام کند.
تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، پایگاه رسمی این سایت است، و سایت مشارق مسئولیت ارتباط به نام مشارق از هر طریق غیر از طرق ثبت شده در سایت را نمی پذیرد.

۷- انتخاب شرکت حمل و نقل به عهده مشتری بوده و فروشگاه کتاب مشارق صرفا موظف است محصول مورد سفارش را به صورت سالم و در بسته بندی مطمئن، تحویل شرکت حمل و نقل انتخاب شده توسط مشتری دهد. و بعد از تحویل مورد سفارش به شرکت حمل و نقل، بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل تا لحظه تحویل، بر عهده شرکت حمل و نقل بوده و با توجه به بیمه بودن کلیه بسته‌های ارسالی، مسئولیت پیگیری از پست و دریافت خسارت بر عهده مشتری است و شرکت حمل و نقل مربوطه موظف به پرداخت خسارت است.

۸- هنگام ثبت سفارش، باید آدرس و کد پستی صحیح درج شود. و پرواضح است که مسئولیت عدم صحت آدرس و کد پستی و یا ناقص بودن آن بر عهده مشتری است. و نیز در صورت عدم حضور مشتری در آدرس ثبت شده هنگام مراجعه مامور پست، مشتری میبایست نسبت به پیگیری و تحویل بسته ارسالی در مدت زمان مقرر در قوانین اداره پست اقدام کند. بنابراین مسئولیت عدم پیگیری و برگشت آن به آدرس فرستنده، بر عهده مشتری بوده و ارسال مجدد مشمول پرداخت مجدد هزینه پستی است.

۹- پشتیبانی از لوح فشرده و همچنین بسته‌های نرم افزاری بر عهده تولید کننده یا ناشر است. در صورت بروز مشکل، سایت مشارق مسئولیتی در این خصوص ندارد، گرچه در حد امکان، تلاش خواهد کرد مشکل مشتری مرتفع گردد.