شرایط و ضوابط

ثبت سفارش در سایت مشارق به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین سایت از سوی کاربر یا مشتری است.

۱- کلیه سفارش‏ات ثبت شده، در اسرع وقت پردازش شده و آماده ارسال میگردد و ممکن است حسب مورد تا دو روز کاری به طول انجامد.

۲- با وجود تلاش مدیران سایت بر بروزرسانی محصولات، با توجه به گستردگی محصولات عرضه شده در سایت و عدم امکان بروزرسانی در هر لحظه، امکان بروز نبودن محصول از حیث موجودی و قیمت وجود دارد.

بنابراین کاربر می تواند بعد از ثبت سفارش در «صفحه تسویه حساب» و انتقال به درگاه بانکی، اقدام به پرداخت نکند بلکه بعد از ۲۴ ساعت به حساب کاربری خود مراجعه کرده، با کلیک بر روی گزینه «سفارشات من» در ستون سمت راست، سفارشِ ثبت شده و تغییرات احتمالیِ اعمال شده توسط مدیران سایت را مشاهده، و در صورت تمایل اقدام به پرداخت نماید.
و در صورتی که کاربر بلافاصله بعد از ثبت سفارش، اقدام به پرداخت و نهایی کردن سفارش کرد، در صورت عدم امکان ارسال محصول به هر دلیلی نظیر اتمام موجودی یا معیوب بودن محصول موجود، وجه آن به حساب کاربر عودت داده خواهد شد.

۳- کاربر با ثبت سفارش در سایت مشارق می پذیرد که در صورت وجود هر گونه خطا در درج قیمت محصولات، حق بلا اثر نمودن سفارش مشتری، برای سایت مشارق محفوظ است. و در صورت پرداخت وجه توسط مشتری، وجه دریافتی در اسرع وقت به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز و عودت می گردد.

۴- نظر به محدودیتهای قهری و طبیعی خرید از راه دور، و با وجود تلاش ما بر ارائه اطلاعات و توضیحات کامل محصولات، کاربر میبایست قبل از نهایی کردن سفارش و پرداخت وجه، نسبت به کسب هر گونه اطلاعات در مورد محصول مورد نظر (از جهت موضوع و محتوای محصول، کیفیت چاپ، صحافی، فونت، رنگ جلد و خصوصیات دیگر محصول و نیز مناسب بودن قیمت عرضه شده در سایت) اقدام کرده و نسبت به سفارش و خرید خود اطمینان حاصل کند. بر این اساس ثبت سفارش از سوی کاربر به این معناست که کاربر نسبت به خصوصیات محصول مورد سفارش و قیمت آن اطلاع کامل دارد و یا لوازم عدم اطلاع خود را میپذیرد.
همچنین فروشگاه کتاب مشارق نهایت تلاش خود را می کند که اطلاعات ارائه شده در سایت صحیح باشد؛ با این حال امکان اشتباه و خطا در توضیحات و اطلاعات محصول وجود دارد، بنابراین خود کاربر موظف است نسبت به خصوصیات و اوصاف محصول مورد سفارش خود، و نیز صحت یا عدم صحت توصیفات ارائه شده در سایت علم و اطلاع حاصل کند (از هر طریق از جمله استعلام از مدیران سایت) و سپس نسبت به سفارش و خرید از سایت اقدام کند. در همین زمینه توجه به این نکات لازم است: نظر به تغییر مدام موجودی محصولات، ممکن است برخی از ویژگیهای درج شده مثل نوبت چاپ یا عکس محصول (از حیث رنگ جلد یا برخی جزئیات دیگر) بروز نباشد؛ لذا در صورتیکه نوبت چاپ یا رنگ جلد خاصی مد نظر کاربر است لازم است قبل از سفارش، از مدیران سایت استعلام کرده سپس اقدام به سفارش نماید.

۵- حق انصراف از سفارش برای کاربر قبل از پرداخت وجه محفوظ است. اما بعد از نهایی شدن سفارش امکان فسخ معامله و درخواست استرداد وجه وجود ندارد. به عبارت دیگر فروشگاه کتاب مشارق محصولات عرضه شده در سایت را با شرط عدم فسخ معامله (مگر در موارد معیوب بودن محصول ارسالی) به فروش میرساند.

۶- کاربر با ثبت سفارش موافقت می ‏کند که مدیران سایت مشارق از طریق راههای مختلف ارتباطی با کاربر ارتباط برقرار کنند. و در صورتیکه کاربر محدودیتی از جهت زمان یا طرق ارتباطی مد نظر دارد میبایست هنگام ثبت سفارش در قسمت توضیحات اعلام کند.
تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، پایگاه رسمی این سایت است، و سایت مشارق مسئولیت ارتباط به نام مشارق از هر طریق غیر از طرق ثبت شده در سایت را نمی پذیرد.

۷- انتخاب شرکت حمل و نقل به عهده مشتری بوده و فروشگاه کتاب مشارق صرفا موظف است محصول مورد سفارش را به صورت سالم و در بسته بندی مطمئن، تحویل شرکت حمل و نقل انتخاب شده توسط مشتری دهد. و بعد از تحویل مورد سفارش به شرکت حمل و نقل، بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل تا لحظه تحویل، بر عهده شرکت حمل و نقل بوده و با توجه به بیمه بودن کلیه بسته‌های ارسالی، مسئولیت پیگیری از پست و دریافت خسارت بر عهده مشتری است و شرکت حمل و نقل مربوطه موظف به پرداخت خسارت است.

۸- هنگام ثبت سفارش، باید آدرس صحیح درج شود. و در صورت عدم حضور مشتری در آدرس ثبت شده هنگام مراجعه مامور پست، مشتری میبایست نسبت به پیگیری و تحویل بسته ارسالی در مدت زمان مقرر در قوانین اداره پست اقدام کند. بنابراین مسئولیت عدم پیگیری و برگشت آن به آدرس فرستنده، بر عهده مشتری بوده و ارسال مجدد مشمول پرداخت مجدد هزینه پستی است.

۹- پشتیبانی از لوح فشرده و همچنین بسته‌های نرم افزاری بر عهده تولید کننده یا ناشر است. در صورت بروز مشکل، سایت مشارق مسئولیتی در این خصوص ندارد، گرچه در حد امکان، تلاش خواهد کرد مشکل مشتری مرتفع گردد.