شرایط و ضوابط

ثبت سفارش در سایت مشارق به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین سایت از سوی کاربر یا مشتری است.

۱- کلیه سفارش‏ات ثبت شده، در اسرع وقت پردازش شده و آماده ارسال میگردد و ممکن است حسب مورد تا دو روز کاری به طول انجامد.

۲- با وجود تلاش مدیران سایت بر بروزرسانی محصولات، با توجه به گستردگی محصولات عرضه شده در سایت و عدم امکان بروزرسانی در هر لحظه، امکان بروز نبودن محصول از حیث موجودی و قیمت وجود دارد. بنابراین در صورت پرداخت وجه و عدم امکان ارسال محصول به هر دلیلی نظیر اتمام موجودی یا معیوب بودن محصول موجود، وجه آن به حساب کاربر عودت داده خواهد شد.

به عنوان یک پیشنهاد، کاربر می تواند بعد از ثبت سفارش در «صفحه تسویه حساب» و انتقال به درگاه بانکی، اقدام به پرداخت نکند بلکه بعد از گذشت حداقل۲۴ ساعت از ثبت سفارش، به سایت مراجعه و اقدام به پرداخت نماید.

۳- کاربر با ثبت سفارش در سایت مشارق می پذیرد که در صورت وجود هر گونه خطا در درج قیمت محصولات، حق بلا اثر نمودن سفارش مشتری، برای سایت مشارق محفوظ است. و در صورت پرداخت وجه توسط مشتری، وجه دریافتی در اسرع وقت به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز و عودت می گردد.

۴- نظر به محدودیتهای قهری و طبیعی خرید از راه دور، لازم است کاربر قبل از نهایی کردن سفارش و پرداخت وجه، نسبت به کسب هر گونه اطلاعات در مورد محصول مورد نظر (از جهت موضوع و محتوای محصول، کیفیت چاپ، صحافی، فونت، رنگ جلد و خصوصیات دیگر محصول و نیز مناسب بودن قیمت عرضه شده در سایت) اقدام کرده و نسبت به خرید خود اطمینان حاصل کند. بر این اساس ثبت سفارش از سوی کاربر به این معناست که کاربر نسبت به خصوصیات محصول مورد سفارش و قیمت آن اطلاع کامل دارد و یا لوازم عدم اطلاع خود را میپذیرد. بنابراین در صورت اظهار بی اطلاعی از سوی کاربر، امکان مرجوع کردن سفارش بعد از ارسال وجود ندارد. امکان مرجوعی صرفا در صورت معیوب بودن محصول فراهم خواهد بود.
همچنین فروشگاه کتاب مشارق نهایت تلاش خود را می کند که اطلاعات ارائه شده در سایت صحیح باشد؛ با این حال امکان اشتباه و خطا در توضیحات و اطلاعات محصول وجود دارد، بنابراین خود کاربر موظف است نسبت به خصوصیات و اوصاف محصول مورد سفارش خود، و نیز صحت یا عدم صحت توصیفات ارائه شده در سایت، علم و اطلاع حاصل کند (از هر طریق از جمله استعلام از مدیران سایت) و سپس اقدام به خرید از سایت کند. در همین زمینه توجه به این نکات لازم است: نظر به تغییر مداوم موجودی محصولات، ممکن است عکس محصول (از حیث رنگ یا طرح جلد) و نوبت یا سال چاپ بروز نباشد؛ لذا در صورتیکه نوبت چاپ یا رنگ و طرح جلد خاصی مد نظر کاربر است لازم است قبل از سفارش، از مدیران سایت استعلام کرده سپس اقدام به سفارش نماید. در صورت عدم استعلام، تغایر در نوبت چاپ و رنگ و طرح جلد، مادامی که ملازم با تفاوت در محتوا نباشد؛ تغایر در مورد سفارش محسوب نمی شود.

۵- حق انصراف از سفارش برای کاربر قبل از پرداخت وجه محفوظ است. اما بعد از نهایی شدن سفارش امکان فسخ معامله و درخواست استرداد وجه وجود ندارد. به عبارت دیگر فروشگاه کتاب مشارق محصولات عرضه شده در سایت را با شرط عدم فسخ معامله (مگر در موارد معیوب بودن محصول ارسالی) به فروش میرساند.

۶- کاربر با ثبت سفارش موافقت می ‏کند که مدیران سایت مشارق از طریق راههای مختلف ارتباطی با کاربر ارتباط برقرار کنند. و در صورتیکه کاربر محدودیتی از جهت زمان یا طرق ارتباطی مد نظر دارد میبایست هنگام ثبت سفارش در قسمت توضیحات اعلام کند.
تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، پایگاه رسمی این سایت است، و سایت مشارق مسئولیت ارتباط به نام مشارق از هر طریق غیر از طرق ثبت شده در سایت را نمی پذیرد.

۷- انتخاب شرکت حمل و نقل به عهده مشتری بوده و فروشگاه کتاب مشارق صرفا موظف است محصول مورد سفارش را به صورت سالم و در بسته بندی مناسب، تحویل شرکت حمل و نقل انتخاب شده توسط مشتری دهد. و بعد از تحویل مورد سفارش به شرکت حمل و نقل، بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل تا لحظه تحویل، بر عهده شرکت حمل و نقل بوده و با توجه به بیمه بودن کلیه بسته‌های ارسالی، مسئولیت پیگیری از پست و دریافت خسارت بر عهده مشتری است و شرکت حمل و نقل مربوطه موظف به پرداخت خسارت است.

۸- هنگام ثبت سفارش، باید آدرس صحیح درج شود. و در صورت عدم حضور مشتری در آدرس ثبت شده هنگام مراجعه مامور پست، مشتری میبایست نسبت به پیگیری و تحویل بسته ارسالی در مدت زمان مقرر در قوانین اداره پست اقدام کند. بنابراین مسئولیت عدم پیگیری و برگشت آن به آدرس فرستنده، بر عهده مشتری بوده و ارسال مجدد مشمول پرداخت مجدد هزینه پستی است.

۹- پشتیبانی از لوح فشرده و همچنین بسته‌های نرم افزاری بر عهده تولید کننده یا ناشر است. در صورت بروز مشکل، سایت مشارق مسئولیتی در این خصوص ندارد، گرچه در حد امکان، تلاش خواهد کرد مشکل مشتری مرتفع گردد.

۱۰- هزینه ارسال عبارت از مجموع هزینه هایی است که صرف ارسال سفارش می شود. شامل: هزینه پست، بسته بندی و هزینه های شهری (هزینه ارسال بسته ها به اداره
پست). با این حال آنچه در محاسبه هزینه حمل و نقل در سایت مدنظر گرفته شده «هزینه پست + بسته بندی» است.